VII Bieg Wierchami – ODWOŁANY. Komunikat organizatora

Kochani Biegacze,
Od 2005 roku Stowarzyszenie Visegrad Maraton Rytro organizuje z powodzeniem biegi uliczne oraz biegi górskie promując przy tym Gminę Rytro, powiat Nowosądecki i Województwo Małopolskie. Z roku na rok dzięki Wam zdobywamy cenne doświadczenie w organizacji biegów, którego efekty możecie sami obserwować na naszych biegach. To ciężka robota, ale cholernie satysfakcjonująca! Zawsze staramy się organizować takie biegi, w jakich sami chcielibyśmy brać udział!
Rok 2020 jest jednak znacząco inny od poprzednich. Zaskoczył nas wszystkich światową pandemią COVID-19 i problemami z tym związanymi.
Jest nam niezmiernie przykro, ale po długich rozmowach i dywagacjach na temat organizacji Biegu Wierchami w 2020 roku podjęliśmy jedyną i słuszną decyzję w obecnej sytuacji. My też jesteśmy biegaczami, też trenujemy na co dzień, też chcemy wystartować w zawodach jak najszybciej, ale zdrowie nasze i naszych rodzin jest w tym momencie najważniejsze. Z niecierpliwością czekaliśmy na konferencję Rządu, gdzie ogłoszono plan odmrażania sportu w Polsce. Niestety, dopiero V etap dopuszcza możliwość organizowania imprez powyżej 1 tyś. osób. Kiedy on nastąpi? Nikt nie umiał odpowiedzieć nam na to pytanie.
Decyzją Zarządu Stowarzyszenia Visegrad Maraton – organizatora VII Biegu Wierchami, wydarzenie w 2020 roku zostaje ODWOŁANE. Wszystkie osoby, które opłaciły bieg, otrzymają ZWROT wpisowego. Nie chcemy obiecywać wam „gruszek na wierzbie”, że może uda się zorganizować bieg w lipcu? może w sierpniu, a może w grudniu? Wszystko na to wskazuje, że ten rok będziemy musieli poświęcić na indywidualne treningi i dbanie o Swoje zdrowie i najbliższych. Miejmy jednak nadzieje, że dobrze przepracowany rok, przyniesie wymierne efekty w 2021r.

Opłaty za pakiety startowe będziemy zwracać do dnia 31.05.2020. Mamy nadzieje ze uda się to zrobić jak najszybciej. Jeżeli jednak do w/w daty nie otrzymasz zwrotu na konto – napisz proszę do nas wiadomość na adres: biuro@biegwierchami.pl W tytule maila wpisz: ZWROT WPISOWEGO.

Pssst! To nie wszystko ?
Na koniec chcemy dodać lekki powiew optymizmu 🙂
Uzgodniliśmy nową datę VII Biegu Wierchami w Rytrze! Odbędzie się on 11-12 czerwca 2021 r.! Zapisy zostaną uruchomione pod koniec roku. Nasze trasy są oczywiście dla Was dostępne każdego dnia. Pamiętajcie o nich, trenujcie i odkrywajcie uroki Beskidu Sądeckiego – bo góry są dla wszystkich.
Liczymy na Wasze zrozumienie i na to, że wkrótce spotkamy się wspólnie w Rytrze i będziemy razem biegać na trasach Rogasia, Cornej Owcy, Waligóry czy Visegrad Ultra!

Do zobaczenia!
Zarząd Stowarzyszenia Visegrad Maraton Rytro organizator Biegu Wierchami