Ruszyły zapisy na VI Bieg Wierchami. Będzie bardziej Eko!

17 grudnia punktualnie o godzinie 20.00 ruszyły zapisy na kultowy ryterski bieg górski – Bieg Wierchami. Jego VI edycja odbędzie się 15 czerwca 2019 roku (sobota). Listy startowe bardzo szybko się zapełniają, obecnie jest już ponad 200 zapisanych osób. Warto się pospieszyć z zapisami, gdyż organizator przewidział limity na poszczególne dystanse. Biegacze będą mieli do pokonania od 11 km do prawie 60 km po górach i dolinach Beskidu Sądeckiego oraz Lubovnanskiej Vrchowiny, bowiem dystans Visegrad Ultra rozpoczyna się z dziedzińca zamku w Starej Lubovni (Słowacja).

Organizator, czyli Stowarzyszenie Visegrad Maraton Rytro zdecydowało się na uruchomienie zapisów tuż przed świętami, gdyż jest to najlepszy moment do podsumowania startów w 2018 r. oraz planowania przyszłych startów na 2019 rok.

LINK DO ZAPISÓW ONLINE – KLIKNIJ TUTAJ

Bieg Wierchami to Corno Owca, Waligóra oraz Visegrad Ultra.

Visegrad Ultra, bieg górski na dystansie ULTRA 58 km. Transgraniczny bieg, którego start usytułowany jest na dziedzińcu zamku w Starej Lubovni (Słowacja), natomiast meta w Rytrze (Polska). Motywem przewodnim biegu są zamki, które wznoszą się zarówno nad Starą Lubovnią jak i Rytrem. Szybka górska trasa, to idealna propozycja dla osób chcących poczuć czym są biegi na ultra dystansie.

Waligóra, bieg górski na dystansie 30 km. Ideą tego biegu jest obiegnięcie Rytra, a w zasadzie jego serca, czyli Doliny Roztoki. Na trasie zawodnicy będą przebiegać przez najwyższy punkt Beskidu Sądeckiego – Radziejową 1262 m n.p.m.

Corno Owca, bieg górski na dystansie 11 km, to idealna propozycja dla osób rozpoczynających przygodę z bieganiem oraz chcących się pościągać na krótkim dystansie.

Na trzech górskich dystansach Organizator wprowadził łączny limit uczestników 550 osób. Z nowości jakie czekają podczas VI edycji Biegu Wierchami warto podkreślić:

  • Płatność elektroniczna za pakiet startowy dzięki szybkiemu przelewowi,
  • Dedykowana koszulka hiszpańskiej marki SportHG w atrakcyjnej cenie, którą można dodatkowo zamówić do pakietu,
  • Rozbudowana strefa REFRESH za linią mety, która w tym roku wyjątkowo przypadła do gustu uczestnikom biegu,
  • Dodatkowy punkt kontrolny na trasie biegu,
  • Darmowy basen dla uczestników,
  • Posiadania własnego kubeczka w czasie biegu na dystansie Waligóra 30 km oraz Visegrad Ultra 58 km.

 

Po tegorocznej edycji Biegu Wierchami, zapytaliśmy uczestników o opinie. Wśród dużej ilości odpowiedzi, wiele osób zwracało nam uwagę na plastikowe kubeczki na punktach żywieniowych. Mieszkamy i biegamy w pięknym regionie Beskidu Sądeckiego, chcemy być bliżej natury, dlatego podjęliśmy decyzję o wyeliminowaniu kubeczków plastikowych na punktach żywieniowych. Każdy zawodnik, w wyposażeniu obowiązkowym musi posiadać własny, uniwersalny kubek. – tłumaczy Jan Tomasiak, Prezes Visegrad Maraton Rytro.

 

Wzorem poprzednich edycji, biegi wchodzące w VI Bieg Wierchami zostały poddane ocenie przez ITRA i będą posiadać punkty UTMB. O wynikach i ilości punktów na poszczególne biegi organizator wkrótce poinformuje na oficjalnej stronie biegu www.biegwierchami.pl oraz profilu Facebook www.facebook.com/biegwierchamipl

 

RELACJA BIEG WIERCHAMI 2018