Otwarcie zapisów X Bieg Wierchami

12 lutego 2024 roku, o godzinie 20:00, rozpoczęły się zapisy na X edycję Biegu Wierchami – jednej z najbardziej malowniczych imprez biegowych w Beskidzie Sądeckim. Chętni do wzięcia udziału mogą zgłaszać się poprzez stronę internetową: https://dostartu.pl/x-bieg-wierchami-w-rytrze-v10485.

Bieg Wierchami nie tylko stanowi wyzwanie dla biegaczy, ale również jest doskonałą okazją do promocji różnorodnych atrakcji regionu. Głównymi celami tegorocznej edycji są popularyzacja gminy Rytro, promocja szlaków Beskidu Sądeckiego, a także promocja pogranicza polsko-słowackiego oraz miasta partnerskiego, Stara Lubovnia.

W tegorocznej edycji nie planowano zmiany trasy biegu. Uczestnicy będą mieli do wyboru różne dystanse: od biegu Rogasia dla dzieci, poprzez trasy o długości 11 km (Corno Owca), 30 km (Waligóra) aż po najdłuższy, liczący 60 km – Basior. Ciekawym szczegółem jest fakt, że start dla uczestników biegu Basior będzie miał miejsce na dziedzińcu zamku w Starej Lubovni (Słowacja), a meta znajdzie się w Rytrze (Polska).

Dla zwycięzców poszczególnych kategorii przewidziane są atrakcyjne nagrody, jednak głównym celem uczestnictwa jest nie tylko rywalizacja, lecz także możliwość eksploracji malowniczych terenów Beskidu Sądeckiego i pogranicza Polsko-Słowackiego.

Wystartuj w X Bieg Wierchami i dołącz do pasjonatów biegania górskiego, którzy podejmą wyzwanie podczas tej niezwykłej imprezy sportowej!