3x CHARYTATYWNIE na Biegu Wierchami

Nie umiemy przejść obojętnie obok osób w potrzebie! Dlatego podczas VI Bieg Wierchami odbędą się aż 3 AKCJE CHARYTATYWNE! Zdecyduj SAM jak możesz pomóc! Masz do tego 3 okazje!

  1. Licytacja na rzecz Krzysztofa Tomasiaka który choruje na zanik mięśni od małego dziecka!

Krzysztof  Tomasiak lat 62 choruje od małego dziecka na postępujący rdzeniowy zanik mięśni. Posiada ustaloną I grupę inwalidzką. Ze względu na przewlekłą chorobę oraz niepełnosprawność jest osoba zależną i nie jest w stanie podjąć jakiejkolwiek pracy.

Krzysztof utrzymuje się z  renty rodzinnej i socjalnej. Wymaga stałego i systematycznego leczenia i przyjmowania stałych leków. Zakup niezbędnej żywności oraz systematyczna rehabilitacja pochłania większość środków finansowych, które posiada. Ze względu na całkowitą dysfunkcję kończyn dolnych i  kończyn górnych porusza się tylko za pomocą wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym. Posiadany obecnie wózek po długoletnim użytkowaniu i wielu naprawach nie spełnia już norm bezpieczeństwa.                                       Na co dzień Krzysztof jest człowiekiem pogodnym. Aktywnie uczestniczy w życiu publicznym. Jest członkiem zarządu LKS „Poprad” Rytro, pełni tam funkcję skarbnika. Bez sprawnego wózka jest uwięziony w czterech ścianach, bez żadnej możliwości wyjścia do ludzi.

Zakup nowego wózka to koszt 33 200 zł. Do tej pory na ten cel udało się  Krzysztofowi zebrać 16 000zł.  Brakująca kwota to 17 200 zł. W związku z tym Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rytrze wraz z panem Krzysztofem prosi o datki na ten cel.

Wśród licytowanych przedmiotów będą RYCINY Biegu Wierchami ręcznie malowane, z podziałem na poszczególne trasy, giclee (druk na płótnie ręcznie wykończony) Maggie PIU (Małgorzata Bieniek-Strączek https://maggiepiu.com/) – znanej i cenionej malarki, której obrazy można oglądać na światowych jak i krajowych wystawach.

  

  1. Zbiórka zakrętek dla naszego kolegi biegowego Tomka Brzeskiego (pojemnik obok sceny).

Tomek w czasie kwietniowych Zawodów w Skialpinizmie w 2017 roku w Zakopanem, podczas zjazdu z dużą prędkością wpadł na skałę. Na skutek uderzenia jego kask rozsypał się na kawałki. Pękła podstawa czaszki, a 30 procent kości czaszki skruszyło się odsłaniając mózg. Trwała dramatyczna walka o życie Tomasza. Najpierw 40 minut reanimacji, potem pięciogodzinna operacja. Przez miesiąc Brzeski był utrzymywany w śpiączce farmakologicznej. Potem lekarze zrekonstruowali jego czaszkę. Gdy rany się zagoiły, zaczęła się rehabilitacja, która trwa do dzisiaj!

DWA KILOGRAMY NAKRĘTEK TO JEDNA MINUTA REHABILITACJI!

  1. Zbiórka odzieży KOSZULKI BIEGOWE, SPODNIE, BLUZY, KURTKI, BUTY! (pojemnik obok sceny)

Fundacja Bratnia Dusza po raz kolejny organizuje akcję charytatywną dla Polaków mieszkających na Ukrainie. Potrzebujemy odzieży (ważne by była wyprana i czysta) może być to odzież biegowa lub codziennego użytku, buty sportowe, zimowe. Dodatkowo będzie zbiórka żywność z długim terminem spożycia, leki, środki opatrunkowe i czystości, zabawki, przybory szkolne, odzież (tylko bardzo prosimy, aby była wyprana, czysta i w kosteczkę złożona).